Bayrak Baskısı

Bayrak Baskısı

Genel itibariyle; bayrak baskısı işlemi oldukça çeşitleri bulunan bir işlemdir. Basımın olacağı kumaş, basımın tekniği, dikişler, dayanıklılık durumu gibi birçok özellik bayrak basımının kalitesini gösterir. Bu özellikler tamamen kişinin isteklerine göre seçilerek ilerlenir.

Örneğin, mat saten kumaş üzerine dijital bir baskı yapılması istendiğinde bayrak basım işlemi o şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu seçimler bayrak baskısı fiyatı adı altında değerlendirilerek alıcılara fiyat verilir.

Bayrak Basımında Kullanılan Kumaşlar Nelerdir?

Bayrak basımında kullanılacak olan kumaşlar oldukça çeşitlidir. Bunlar saten kumaş çeşitlerinden mat, kristal, atlas, polyester aynı zamanda raşel, alpaka ve triko polyester kumaşlar üzerine de bayrak baskısı yapılabilir.

Seçilen kumaş bayrak baskısı fiyatı belirlemede önemli rol oynar. Aynı zamanda kullanılacak kumaşın uzunluğu ve eni de fiyatlandırmada önemlidir.

Bayrak Baskılarında Ne Tür Baskı Çeşitleri Kullanılır?

Birden fazla türde bayrak baskı çeşitleri kumaşların üzerine geleceğinden ısı, dayanıklılık gibi durumlar göz önünde bulundurularak seçim yapılması gerekir.

Bunlarla birlikte; bayrak baskı çeşitleri arasında empirme baskı, serigraf baskı, dijital baskı gibi seçenekler vardır. Bu seçeneklerin arasında bulunan dijital baskı kafalarda şüphe uyandırır. Bunun sebebi ise basımının bozulmasından kaynaklıdır. Alıcıların bilmesi gerekir ki dijital baskı yıkama işlemine dayanıklı yani bozulmaz bir üründür.

Bunun yanı sıra empirme, serigraf baskılar da akma gibi bir şikayet beklenemez. Bu basım ürünlerinde önemli bir etmen de kenarlarında kullanılan dikişlerdir. Dikişler isteğe göre bir veya iki kat atılır bu sayede ömürlük bir ürün elde etmiş olunur.

Dijital Bayrak Baskı Nedir?

Dijital baskı ile hazırlanan bayraklar oldukça kolay ve hızlı bir şekilde elinize ulaşabilecek olan bayrak baskısı çeşididir.  Bunun sebebi ise bayrak logosu tamamen hazırdır, bilgisayardan yardım alınarak logo makinaya yönlendirilir. Bu işlemden sonra püskürtme adı verilen bir yöntem kullanılır ve bayrak hazır hale gelir.

El İle Bayrak Basımı Mümkün Müdür?

El ile yapılan bayrak baskı çeşitleri empirme yöntemi denir. Bu işlemde bilgisayardan yararlanılmaz. Bir kalıp ile işlem gerçekleştirilir. Kalıp genel olarak tahtadır. Bu kalıp üzerine saten polyester veya alpaka gibi kumaşlar uygulanır. Boylardan da yararlanarak bayrak baskı işlemi gerçekleştirilir.

Benzer nitelikte,  bayrak baskısı fiyatı bu aşamada kullanılan boya kalitesine ve kumaşa göre değişiklik gösterebilir.

28.12.2021
381
Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?