YELKEN BAYRAK PLAJ BAYRAĞI

YELKEN BAYRAK PLAJ BAYRAĞI

Yelken Bayrak Nedir?

Adından da anlaşıldığı gibi şekli yelkene benzediği için yelken bayrak olarak adlandırılmaktadır. Olta bayrak dubalı bayrak, plaj bayrağı gibi farklı isimlerle adlandırılan yelken bayrak birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Altında bidonu bulunan ortalam 3-4 metre yüksekliğe sahip üzeri kıvrımlı bir bayraktır. hemen hemen her yerde karşımıza çıkan yelken bayrak İşlevselliği kolay kurulumu ve portatif oluşu kullanımını yaygın kılmaktadır. Renkli ve dalgalanan yapısı ile oldukça dikkat çeken plaj bayrağı iyi bir tanıtım aracıdır.  Güzel tasarlanmış bir olta bayrak hedef kitlenin dikkatini çekmekte ve müşteri tercihlerine yön vermektedir.

Yelken Bayrak Nerede Kullanılır?

Yelken bayrak heryerde karşımıza çıkabilecek bir bayrak  türüdür. Çoğunlukla açık havada kullanılıyor olsa da zaman zaman iç mekan süslemelerinde tanıtım amaçlıda kullanılmaktadır. Açık hava kullanımlarını Festivallerde organizasyonlarda tanıtımlarda plajlarda ve işletme önlerinde görebiliriz. Showroom fuar alanı gösteri salonu gibi kapalı alan etkinliklerinde de görmeniz mümkündür. Portatif ve dikkat çekici oluşu kullanım alanını çeşitlendirmektedir. Ürün tanıtımında kullanılabileceği gibi işletmenin tanıtımında yada organizasyon tanıtımında kullanılabilir.

Yelken Bayrak Nasıl Üretilir?

Yelken bayrak üretiminde dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır.  Öncelikle baskı yapmak için doğru kumaşın seçilmesi gerekir. Farklı türdeki  farklı kalınlıklardaki ve farklı gözenek yapısındaki kumaşlardan doğru olanı seçerek işe başlamak gerekir. Yelken bayrağın en önemli özelliği iki taraftanda görünüyor olmasıdır. Olması gerekenden daha kalın bir kumaş tercihi baskının bayrağın ön tarafında kalmasına arkadan gözükmemesine sebep olacaktır. Dolayısıyla bir taraftan canlı bir görüntü diğer taraftan mat bir görünen bir yelken bayrak ortaya çıkacak ve yeterince dikkat çekmeyecektir. 

Öte yandan bayrak üretimindeki bir diğer önemli husus da kullanılan boyalardır. Plaj bayrakları yoğunlukla dış mekanlarda kullanıldığı için yoğun olarak güneş rüzgar ve yağmura maruz kalabilmektedir. Bu yüzden tekstil baskısına uygun kaliteli bir boya ile baskı yapılması gerekir. Ayrıca boyanın kalıcılığını artırmak için 180-200 derece sıcaklıkla fiske yapılması gerekmektedir. Bütün bu hususlar dikkate alındığında olta bayrağın bayrak üretimi yapan yerden alınması tüketici için son derece önemlidir.

Yelken bayraklar farklı ölçülerde ve farklı kesimlerde tercih edilebilmektedir. İsteğe uygun ölçülerde üretilebildiği gibi yaygın olarak kullanılanlar 75×250 ve 75×300  olan ölçülerdir. Şekil olarak da klasik olta bayrak kesiminin yanı sıra L tipi yada damla tipi olta bayrak da yapılabilmektedir. Kullanılan yere göre altında su bidonu, metal taban ya da kauçuk taban tercih edilebilir.

Hizmet Teklif Formu
[contact-form-7 id="161" title="Teklif"]
20.02.2022
419
Whatsapp
Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?